ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6605561
*
nr 660 5561
Spegel
Nyrokoko, höjd: 160
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2010
kl 17:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 19:02:21
1
1.000 kr
30/9 00:37:27
2
1.100 kr
4/10 16:33:01
3
1.400 kr
4/10 16:41:45
4
1.400 kr
4/10 16:42:16
4
1.600 kr
4/10 17:04:14
5
4.000 kr
4/10 17:11:08
6
3.200 kr
4/10 17:11:44
6
3.600 kr
4/10 17:12:11
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 660 5561
Spegel
Nyrokoko, höjd: 160
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 19:02:21 | 1 | 1.000 kr |
30/9 00:37:27 | 2 | 1.100 kr |
4/10 16:33:01 | 3 | 1.400 kr |
4/10 16:41:45 | 4 | 1.400 kr |
4/10 16:42:16 | 4 | 1.600 kr |
4/10 17:04:14 | 5 | 4.000 kr |
4/10 17:11:08 | 6 | 3.200 kr |
4/10 17:11:44 | 6 | 3.600 kr |
4/10 17:12:11 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27